Не набирається тиск насосної станції, що робити?
Безбашенка – насосна станція, яку використовують власники приватних будинків і дач. Цей агрегат постачає якісну воду для поливу городу і саду. Власники даної машини не прив'язані до центрального водопостачання, адже забезпечують себе водою самостійно. Однак не виключено виникнення труднощів, коли насос не тримає тиск або взагалі не добирає його. Для усунення цих проблем необхідно зрозуміти принцип дії безбашенки.
Як працює насосна станція
База станції – насос. Для невеликої ділянки підійде звичайний водний насос, а не безбашенка. Однак насос буде запускатися кожен раз, коли в будинку буде включатися кран або злив. Із-за частих навантажень деталі насоса буде швидко зношуватися і приходити в непридатність. Постійний ремонт і заміна всього механізму досить витратна справа.
Щоб уникнути всього цього, необхідно прикріпити до насоса гідроакумулятор (водозбірний бак). При набраному баку насос автоматично вимикається, а вода в ньому перебувати під тиском. При низькому рівні води тиск різко знижується, і насос починає знову закачувати рідина. Спеціалізоване реле контролює гидроаккумуляторное тиск. Бак і реле зменшують кількість запусків насоса. Якщо тиск насосної станції впаде, то насос буде постійно включеним. Причинами падіння тиску можуть бути:
- Напруга в мережі нижче норми;
- Системні протікання;
- Несправності гідроакумулятора.
Щоб вирішити проблему треба розглянути кожну причину окремо
Напруга
Будь-яка електротехніка, включаючи насоси, тільки страждає від стрибків напруги. З-за низького напруги бак насоса не може набратися, а машина, отже, відключитися. Вирішить проблему стабілізатор, який регулює напругу. Він захистить не тільки насос, а і іншу техніку і навіть проводку.
Протікання
Якщо насос не виключається, значить в баку недостатньо води. Тут або насос не може накачати воду, або вода десь витікає. Знайти протечку можна, для цього необхідно перевірити крани, труби, бак. Металеві елементи можуть бути пошкоджені коррозиями і ржавчинами. Пошкоджений відрізок або деталь треба замінити. На стику елементів скористайтеся обмоткою. Тече кран лагодять стандартним методом, про який не варто й розповідати.
Складніше виявити протікання труб, які заховані в стінах. Пластикові труби, як і металеві, можуть текти, особливо на стиках. Вуличні труби страждають від промерзань в холодну пору року. Вирішує проблему утеплювач.
Перед покупкою насоса необхідно зробити спеціальний розрахунок. Потужність машини залежить від глибини свердловини, трубопровідної конструкції і обсягу необхідної води. Навіть правильний розрахунок не убезпечить Вас від поломок, адже в процесі експлуатації деталі зношуються. Рівень води і зміни трубопроводу так само можуть знизити працездатність насоса.
Відцентрові насоси, виходять з ладу із-за домішок у воді, які розхитують вал агрегату. Машина працює, але без оптимального рівня тиску. Фільтрація води зупинить процеси зношування. Якщо процес не зупинити, то віднесіть машину в сервісний центр або купіть нову. Вібраційні насоси, виходять з ладу від зношування гумових клапанів. Вирішити проблему дуже просто - замініть клапан.
Прорахуйте, чи вистачить потужності насоса на установку нової техніки, додаткових труб. Щоб не міняти насос на більш потужний, купуйте машину з підвищеною потужністю завідомо. Адже агрегат купується на довгий період, не виключено, що Ви встановіть нові прилади і збільшите об'єм споживаної води.
Зникнути напір може і з-за рівня води в свердловині. Якщо він сильно знизився, то подачі води, природно, не буде. Глибинний насос допоможе вирішити проблему, як і більш потужний агрегат. Переплативши один раз, Ви зможете вирішити дві проблеми одночасно.
Потрапляння повітря в трубу
Повітря може потрапити в поверхневий насос з кількох причин: сильно знижений рівень води в свердловині, пошкодження труби, погане з'єднання деталей. Від попадання повітря тиск не оптимально. Цю проблему вирішують видавлюванням повітряних мас. Спеціаліст за допомогою трійника подає воду з іншого джерела в насос, а зайве повітря витискується під напором. Не рекомендується проводити цю операцію самостійно.
Проблеми в роботі гідроакумулятора виникають у разі:
- Несправності реле тиску або неправильної установки деталі;
- Розривів мембран, які розташовані всередині бака;
- Низького повітряного тиску;
- Протікання зворотного клапана.
Насос може повільно вимикатися, якщо максимальний рівень тиску в реле встановлений не вірно. Рішення проблеми – ослаблення гайки меншою пружини. Якщо після цього агрегат все одно відключається довго, значить реле треба міняти повністю. Переконатися в поломці реле можна оглянувши штуцер. Якщо з нього патьоків немає, а тиск в баку на нормальному рівні, значить реле точно несправне.
Проблема може бути в мембрані. При натисканні на штуцер, вода не повинна капати. Якщо ж рідина почала виходити, значить гідроакумулятор нею сповнений. В цьому випадку треба замінити мембрану, яка розірвалася.
Зрозуміти, що вийшов з ладу зворотний клапан легко. Насос буде функціонувати в нічний час, коли споживання води немає. З-за того, що вода стікає назад, бачок не може набратися повністю. Виправить ситуацію чистка зворотного клапана.
Станція з поверхневим насосом може вийти з ладу від низького тиску. Причини падіння тиску у такому разі:
- Порожнеча у всмоктувальній трубі. При запуску насоса необхідно щоб труба була заповнена водою. Якщо там буде повітря, зрозуміло, що насос не буде постачати воду.
- Заїдання крильчатки агрегату. При низькій якості води і нерегулярному використанні його крильчатка насоса може закиснути. Щоб повернути її в робочий стан, необхідно знеструмити машину і прокрутити крильчатку вручну. Після цих маніпуляцій станція повинна працювати якісно.
- Несправність конденсаторів. У разі, коли ручна прокрутка крильчатки не принесла належного ефекту, потрібно придбати новий конденсатор.
- Поломки глибинного насоса пов'язані з:
- Розривами труб в землі. У разі прориву труби в товщах землі єдиний вихід – відкопування деталі між свердловиною і насосом.
- Поломкою машини. Чи підлягає ремонту насос Вам скаже майстер.
Насос – выгодная и эффективная техника в своем доме. Однако стоимость и установка агрегата дело не дешевое. Поэтому, если он вышел из строя, не стоит спешить устранять поломку лично. Вы можете только навредить, особенно, если у Вас недостаточно опыта в восстановлении подобной техники. Ремонт после самодеятельности может обойтись в разы дороже. Поэтому после поломки насоса обращайтесь сразу же к мастеру или в сервисный центр.
Ця стаття спрямована на ознайомлення. Після прочитання інформації, Ви будете підготовлені до ремонту. Майстер тепер не зможе Вас обдурити і взяти плату, більше реальної. Якщо ж Ви зважилися самостійно полагодити машину, то дійте тільки по інструкції і купуйте запчастини для насосної станції тільки у спеціалізованих магазинах. Тоді Ваша техніка буде служити довго і якісно.