Основні відмінності між мотокультиватори і мотоблоком
Власники власних будинків і фермерських господарств не тільки знайомі з мотоблоками та мотокультиватори, але й активно користуються подібною аграрної технікою. Ці інструменти повинні допомагати людині обробляти грунт, робити цей процес простіше і легше. Однак мотоблок і мотокультиватор – не одне і те ж. Агрегати мають різні параметри, тому їх краще не плутати.
Щоб зрозуміти відмінності, здавалося б, ідентичної техніки, необхідно привести приклад. Порівняємо сучасний смартфон і кнопковий телефон десятирічної давності. На перший погляд, функція у них одна – здійснювати дзвінки. Однак сучасні мобільники – це ще і купа додатків і гаджетів в сукупності (відео та аудіо плеєр, камера, ігри, редактор документів тощо). Так і з аграрними інструментами, адже вони відрізняються набором функцій. Тепер докладніше про це.
Можливості мотокультиватора
Головна функція даної техніки – обробка грунту. Культиватори можуть працювати на бензині або від електромережі. Перед придбанням мотокультиватора необхідно ознайомитися з можливостями і перевагами такого агрегату, а їх досить багато.
Культиватори, що працюють на бензині, прийнято ділити на кілька основних категорій. Серед яких:
- Надлегкі машини вагою до 15 кг. Двигун працює з потужністю до 1,6 л. с. Інструмент призначений для обробки малих дільниць, тому навісного обладнання не багато. Відповідно вартість «полегшеного» культиватора найнижча;
- Легкі агрегати, вага яких до 40 кг. Двигун потужністю 4,5 л. с.;
- Середні мотокультиватори вагою до 60 кг, потужністю до 6 л. с.;
- Важкі агрегати для професійного використання. Потужність двигуна понад 6 л. с., велика кількість навісного обладнання, тому вага може відрізнятися. Використовується на сільськогосподарських ділянках з важкої грунтом або цілиною.
З допомогою інструментів, що працюють на електриці, обробляють малі території. Це легко пояснюється залежністю від електричної мережі. Тим не менше така техніка дуже проста у використанні і не вимагає постійного догляду. Ще один чимало важливий плюс – невелика вартість, що точно сподобається власникам маленьких ділянок.
Перед тим як придбати мотокультиватор, з'ясуйте у консультанта наступні моменти:
- Кут нахилу оброблюваного ґрунту допустимий для інструменту (для стандартних моделей нахил до двадцяти градусів, для деяких – більше 20);
- Дізнайтеся, чи йде в комплекті фреза для складного ґрунту;
- Зверніть увагу на кількість швидкостей, краще, щоб їх було кілька. Перемикання швидкостей робить техніку рухомий і контрольованою.
- Вартість та наявність витратних матеріалів і запчастин для культиватора, а також де їх купити.
Чи вигідно вкладати кошти в мотоблоки?
Головна відмінність мотоблоків – кількість виконуваних операцій. Це означає, що таким агрегатом можна по-різному обробляти грунт, що робить її багатофункціональною сільськогосподарською технікою. Мотокультиватори не так універсальні як мотоблоки.
Мотоблоком можна поливати город, проводити посадку та збір урожаю, косити сіно, прибирати снігові завали, транспортувати невеликі вантажі. На цьому функціонал машини не закінчується. Двигун мотоблока працює з високою потужністю, тому споживає досить багато пального.
Велика кількість виконуваних функцій значно спрощують життя фермера. Не дивно, що для великих господарств рекомендують купувати саме мотоблоки, адже мотокультиватори дуже часто не справляються з високими навантаженнями. Розрізняють два види мотоблоків: дизельні і бензинові. Цінова політика залежить від кількості функцій, марки виробника і моделі.
Як же визначиться між купівлею мотоблока і мотокультиватора?
Відповісти на це питання складно. Мотоблоки, як і мотокультиватори якісно виконують свою роботу. Щоб купити підходящий по функціях і потужності інструмент, необхідно визначити розмір вашої ділянки, тип грунту та операції, які ви будете виконувати за допомогою техніки.
Відмінності даної аграрної техніки:
- Вартість. Купівля мотокультиватора не так сильно позначиться на бюджеті, як придбання мотоблоку. Якщо у вас невелика ділянка і вам не треба виконувати за допомогою машини багато робіт, тоді сміливо купуйте мотокультиватор;
- Модернізація. На відміну від мотокультиватора мотоблок можна самостійно вдосконалити за допомогою навісного обладнання. Наприклад, зробити з інструменту косарку, машину для прибирання снігу або розчищення доріжок від бруду, інструмент для посадки та збирання картоплі. А головне з мотоблока можна зробити маленький трактор;
- Потужність. Мотоблок має високу потужність, тому обробляє грунт швидше і сильніше. Мотокультиватор з цією ж роботою впоратися набагато повільніше.
До цього списку можна додати ще відміну. Мотокультиватор може працювати від електромережі, а мотоблок немає. Електричний культиватор практично не впливає на навколишнє середовище, тоді як бензинові і дизельні мотоблоки випускають велику кількість вихлопних газів. Ще один мінус – висока вартість палива.
Перед тим як придбати подібну техніку, ретельно обміркуйте рішення. Не варто економити, якщо у вас велика ділянка. Купуючи слабкий інструмент, ви сильно ризикуєте зламати його в разі великих навантажень. А ось для маленьких ділянок не доцільно сильно витрачатися на потужний агрегат, адже догляд і ремонт такої техніки варто також дорого, як і вона сама. Тому вибір тільки за вами!