Гідроакумулятор насосної станції: злив води і заміна мембрани
Коли трапляються збої в роботі електромережі, звичайний електронасос перестає постачати воду. Щоб у домі завжди було водопостачання, незалежно від мережі і стану насоса, необхідно обзавестися гідроакумулятором. Його основна функція – підвищення рівня тиску в трубах і захист насоса від гідроударів.
Щоб механізм працював справно, його бак спустошують від води кожен сезон. Це робиться для того, щоб гідробак не перемерзал в зимовий час. Дані роботи виконуються за чітким алгоритмом для збереження апарату.
З допомогою цього механізму гідронасос включається набагато рідше. Двигун працює менше, значить і вся машина зношується повільніше. Термін служби насоса з гідроакумулятором значно вище.
Найважливіша характеристика будь-якого гідроакумулятора – це обсяг його бака. Саме гідробак забезпечує сім'ю запасом води при відключенні електрики або при несправностях водопостачання. Це, мабуть, вирішальний параметр для власників дач, які схильні до перепадів електроживлення. Головною функцією машини є підтримання оптимального тиску в трубах і забезпечення захисту насоса від гідроударів.
Бак гідроакумулятора є вакуумної ємністю для води. Коли вона туди набирається, тиск в агрегаті падає і автоматично включається насос. Станція працює до того моменту, поки тиск стане оптимальним.
Плановий ремонт гідроакумулятора допоможе продовжити його експлуатаційний термін. Тому необхідно регулярно оглядати машину, зовні (поверхня) і всередині (бак). Якщо несправності є, то їх необхідно незабаром усунути.
Зливаємо залишок рідини з гідроакумулятора
Якщо інструмент зламався або осінній сезон підійшов до кінця, тоді необхідно зробити злив води, що залишилася. Даний процес залежить від конструкції бака і моделі самого гідроакумулятора. Деякі пристрої мають дренажний механізм, за допомогою якого злив відбувається швидко і якісно.
Однак багато моделі не мають даного механізму. Тоді слив виробляють різьбовим методом за допомогою патрубковых сполук. Прийнято вважати, що фітінг «американка» зручний у використанні. Адже завдяки такому вузла в системі водопостачання, можна з легкістю вийняти бак і злити з неї воду або зробити ремонт.
Перед зливними роботами насос слід знеструмити. Далі проводимо саму процедуру. Даний алгоритм убезпечить зупинку системи водопостачання. Залишки води зливають коли:
- Ремонтують пристрій. Поломки можуть бути викликані порушеннями цілісного стану бака, розгерметизацією прокладок з гуми;
- Система тривалий час не запускалася. Перед тим, як почати подачу нової води після застою, треба злити стару рідину;
- Консервують водопровідну систему на зимовий період. Захист від перемерзаний та забезпечення якісної роботи. Якщо не дотримуватись умов консервації ризик розривів бака складе практично 100%.
Запобіжна мембрана агрегату повинна бути герметична. Її основна функція – поділ камер з повітрям і водою. Її цілісність дуже складно визначити, так як її розриви ніяк не позначаються на роботі системи. Проте у зимовий період від сильних морозів вона руйнується до кінця.
Коли залишки води злиті, гідроакумулятор прокачують. Щоб повітряна камера була вільна, витягують мембрану. Після її зняття необхідно переконатися в тому, що води не залишилося, а стінки бака не вражені корозією. Якщо вона є, значить мембрана разгерметизирована. Тоді бак треба просушити і обробити від корозії. Гідробак можна не оглядати, адже він захищений товстим гумовим шаром.
Якщо у повітряному відсіку Ви виявили воду, значить мембрана прийшла в непридатність і її треба замінити. Вона виконує найважливішу роль, розділяючи повітряну і накопичувальну камери. Щоб дістатися до мембрани, необхідно відкрутити штуцер-фланець. Від старої мембрани позбавляються, бак просушують і встановлюють нову запчастину на насосну станцію.
Для поліпшення герметичності стик мембрани з фланцем промащують герметиками. Дана процедура захищає бак від втрат повітряного тиску у місці стику і забезпечує надійну роботу всієї системи водопостачання. По завершенню робіт, гідроакумулятор з'єднують з патрубками для відведення і подачі. Насос можна запускати після заміни мембрани в будь-який період крім зими.