Як правильно злити воду на зиму з насосної станції: рекомендації та поради
В кінці осіннього сезону дачники активно повертаються у квартири. Дачі залишаються закритими на замок до наступної весни. Однак багато власників власних ділянок воліють використовувати в якості джерела води насосну станцію. Що ж робити, щоб вона не перемерзла взимку? Відповідь проста – необхідно восени повністю злити рідину з насоса. Тоді машина буде працювати довго і якісно, а подача води буде відбуватися швидко.
Як якісно злити воду
Не злита рідина обов'язково промерзне в мороз, і, природно, зашкодить труби і багато деталі насоса або насосної станції. Ремонт обійдеться дорого, якщо машина, звичайно, ще буде йому підлягати. Щоб убезпечити себе від зайвих витрат і нервів, треба підготувати насосну систему до зимівлі. Щоб це зробити правильно треба:
- Вимкнути агрегат від електромережі;
- Від'єднайте шланг, по якому гойдається вода. Врахуйте, що в цей момент з нього буде литися вода, що залишилася;
- Підніміть дренажну заслінку або кран/клапан. Цим Ви скинете тиск;
- Приберіть напірну трубу або через шланг;
- Визначте тиск гідроакумулятора, показник в 1,5 бара – норма;
- Позбавтеся від води, яка знаходиться у всмоктуючому патрубку. Для цього використовуйте спеціальний прилад або насос, якщо немає інструменту. Це, мабуть, найголовніший етап. Якщо підійти до питання не якісно, тоді велика ймовірність поломки гідроакумулятора, в якому залишиться рідина. Його заміна обійдеться дорого;
- Злийте залишки води з усіх елементів;
- Зберіть всю станцію і перемістіть її в сухе і надійне приміщення. А для безпеки краще відвезіть додому;
В кінцевому підсумку, консервація насоса – це успішне позбавлення від води з усієї системи водопостачання будинку.
Готуємо водопровід
Система водопостачання так само, як і насос, може постраждати від промерзання. За своїм фізичним властивостям обсяг льоду вище, ніж обсяг рідини. Тому переходячи з одного агрегатного стану в інший, вода займає більше місця, тим самим розриває труби зсередини. Щоб зберегти не тільки насосну станцію, а й всю систему водопостачання, треба злити воду з системи, приладів і конструкцій.
Водопровід перед зимою має бути підготовлений наступним чином:
- Зливаються всі залишки води з труб. Для цього відкриваються всі крани, і рідина витікає сама;
- Звільняється водонагрівач. Коли вода ще гаряча необхідно почекати її охолодження. Злити ж воду можна за допомогою клапана, який розташований внизу бойлера (в сучасних моделях). Якщо його немає, то відкрутіть гвинт запобіжного клапана у підвідної трубки;
- Від'єднайте гнучкі підводи змішувачів і залиште їх відкритими;
- Звільніть фільтр для води, викрутіть колбу і злийте воду. Старий картридж можна викинути, новий – ретельно почистити і покласти сушитися;
- Злийте воду з унітазу, щоб не купувати навесні новий. Спустіть воду з бачка, потім необхідно позбутися від рідини в коліні (це роблять клізмами і шприцами). Щоб усунути погані запахи, залийте порожнечі антифризом;
- Видаліть залишки води з пральної машини. У сучасних моделях необхідно відкрити фільтр, який розташований спереду внизу панелі. Після того як вода витече, продуйте машину компресором. Якщо його немає, тоді переверніть машинку на бік і залишки витечуть самостійно. Щоб пралка повністю просохла, залиште її лежачи на весь зимовий сезон;
- Залиште відкритими крани, сифони раковин і ванн;
- Продуйте водопровід компресором для видалення залишків.
Рекомендації дачникові
Якщо Ви тільки створюєте систему водопостачання дачі, тоді необхідно врахувати декілька моментів. Саме виконання цих умов допоможе Вам видалити воду з системи на зиму без праці.
Розміщуйте зливні крани внизу труби на кожній розвідний гілці. Так вода буде видалятися швидше і якісніше. Якщо ж трубопровід йде вниз, то вгору, оснащений петлями і мішками, то крани розміщуються на ділянці перепаду. Щоб якісно продути такий кран, він повинен знаходитися на перепаді не більше 30 сантиметрів. Якщо перепад вище, тоді видалити залишки води буде складніше. Вода так і залишиться у вигинах, а взимку замерзне і трубу розірве.
Трійник, який розводить потік гарячої і холодної води, продувають автомобільним компресором. Довгі труби продувають будівельними апаратами, потужністю від 6 до 8 атмосфер.
Купуйте водонагрівач, в якій є клапан для зливу, класичні змішувачі. Виявляється в важільних кранах залишається вода. Розміщуйте зливний кран на трубі, яка здійснює подачу води. Найкраще цей кран розмістити в кесоні самої свердловини.
Краще зайвий раз перестрахуватися. У будь-якому випадку вода може десь так залишитися, тому використовуйте матеріали, які витримають додаткові навантаження. Труби з металу не зможуть цього зробити.
Добре реагують на низькі температури поліпропілен. Однак і він може лопнути на різьбі, як і латунний кран. Компресійний фітинг може стати неробочим, якщо перемерзнуть поліетиленові труби.
Якщо вода все ж залишилася, а ушкоджень не видно, проведіть уважний огляд всіх труб. Коли виявите прорив, то просто замініть цей відрізок.
Виробляєте злив води за схемою водопостачання в будинку. Видалити рідину з техніки і приладів слід по інструкції, яка є в комплекті.
Процедура зливу води – дуже важливий захід. Якщо його проводити якісно, то не доведеться витрачати гроші на ремонтні роботи та заміну насоса і техніки.