Бензопила заводиться і глохне, в чому причина?
Іноді, ні з того, ні з сього, бензопила може стихнути – з багатьма її власниками траплявся такий казус. Чому ж це відбувається, при абсолютно будь-яких її режимах, і як визначити причину заковики? Давайте розберемося з цією проблемою!
Бензопила просто глухне в момент нагрівання – чому?
Причини, найпопулярніші зупинки пили в процесі нагрівання наступні:
- Проблеми з котушкою , щоб перевірити, чи є вони, можна, перевіривши наявність самої іскри на двигуні, на холодному, а вже потім на гарячому. Якщо на гарячому її немає, треба міняти сам модуль запалювання.
- Немає справності в свічці запалювання. Тут теж іскра втрачається, при нагріванні. Заміна виразно повинна допомогти. Якщо цей захід не дала результату, треба перевірити сам модуль, а також безпосередньо зазор між ним і маховиком.
- Проблема з налаштуванням карбюратора. Якщо для холодного запуску пилки немає потреби на 100% закривати її повітряну заслінку, і запуск двигуна йде і так, без попереднього спалаху, то, ймовірно, відбувається неправильне формування паливної суміші, а свічка заливається бензином. Цей процес і заважає запуску агрегату. Настоянка дозволить прибрати це неприємне явище.
Котушку запалювання (первинну і вторинну обмотку) досить просто перевірити мультиметром. Така перевірка повинна відбуватися виключно в режимі вимірювання опору. Опір, в ідеалі, первинної обмотки – 1 кОм, вторинної – 4 кОм.
Агрегат глухне при будь-якому навантаженні – причини?
Часто «винні» помилки в карбюраторною регулюванню, відсутність герметичності, підсмоктування повітря через карбюраторну прокладку або сальники колінчастого вала.
Прибирати ці недоліки доцільніше й ефективніше в спеціальних сервісах, адже для цього потрібні спеціальні інструменти.
Якщо пила зовсім не «працює» під навантаженням, вона не буде впевнено тримати обороти навіть на холостому ходу. Перший крок діагностики – це завжди перевірка герметичності безпосередньо в карбюраторі, потім в картері. Якщо має місце підсмоктування повітря крізь сальники колінчастого вала, їх треба однозначно міняти. При повітряному підсосі має сенс установка прокладок, з ремонтного набору.
Якщо все вищеперелічене не врятувало, карбюратор і картер на 100% герметичні, можна братися за карбюраторну регулювання. Це логічно, адже, якщо підсмоктування не прибрати, то в суміші буде більше палива, ніж треба, при герметичному картері. Логічно, що зросте його витрати, а нагар завадить власникові пилки нормально пиляти.
Бензопили певних моделей мають особливі шланги, для підтримки належного функціонування паливного насоса. Вони передають від картера імпульс повітря безпосередньо насосу. Якщо такий шланг раптом перетрется, агрегат і зовсім не зможе діяти з навантаженням.
Володарі пив моделей HUSQVARNA 137 і особливо HUSQVARNA 142, побутових моделей, при будь-чудності в їх роботі зобов'язані відразу ж братися за перевірку саме шланга імпульсного, адже він найчастіше є коренем проблем!
Бензопила геть не набирає обертів, в перші секунди вже глохне – у чому причина?
Якщо агрегат зовсім не набирає обертів і глохне з перших же секунд, то, швидше за все, герметичність картера або карбюраторі відсутня. Тут теж допоможе перевірка цього фактора і грамотна настройка самого карбюратора.
Якщо ж пила «оре», як належить, але лише 5 хвилин, і вже потім затихає, можливий дефектний сапун бака, в якому знаходиться її паливо. Вакуум в ньому не дає можливості двигуну мати стільки палива, скільки йому потрібно, саме тому він просто глухне. Але, якщо відразу ж зупинити процес, відкрити, потім відразу закрити кришку, потім запустити агрегат знову, все буде функціонувати, як треба, хвилин 5. На жаль, потім робота знову зупиниться.
Нагар в глушнику – ще одна причина проблеми, «лежить на поверхні». Він не дає виходити відпрацьованим газам.
Якщо треба терміново перевірити, чи є герметичність в картері, але специфічних інструментів для перевірки під рукою немає, можна зробити наступне:
- зняти шину і бічну кришку з агрегату;
- видалити свічку запалювання, потім взяти невеликий мотузка з вузлами і закласти у циліндр крізь свічковий отвір, таким чином, рух поршня застопориться, і коленвала теж;
- розкрутити в інструменту провідну зірочку;
- прибрати його кришку насоса, і сам насос;
- прибрати стартер;
- зняти маховик, розкрутивши його попередньо;
- зняти карбюратор.
Це важливо: банальний шнур від звичайного стартера, з зав'язаними на ньому вузликами (крок – 3,5 см) цілком підійде для цієї справи!
Залити в картер трохи бензину, крізь дірочку в циліндрі під карбюратор. Зручно заливати його звичайним шприцом. Тепер дивимося – якщо бензин через сальники валу колінчастого трохи протікає, це означає, що вони зіпсувалися, і потребують термінової заміни. Займатися цим повинні професіонали.
Це важливо: якщо в області сальников з'являються патьоки масла, це – ще одна ознака відсутності герметичності в картері, але ознака непрямий.
Бензопила заводиться, але буквально відразу і глохне – чому так?
Причиною-заковикою може бути карбюратор, проблеми з функціонуванням головного паливного жиклера або поломки паливного насоса. Щоб зрозуміти причину глибше, необхідна повна, якісна діагностика професіоналами.
Всі варіанти поломок мають схожі причини. Залежно від ступеня своєї занедбаності вони по-різному проявляються. Наприклад, надмірний повітряний підсмоктування призведе до того, що пила запуститься і миттєво затихне. А підсос на середній стадії стане причиною сильного нагрівання двигуна в процесі, і його раптової зупинки на холостому ходу.
Зупинка агрегату безпосередньо після її запуску, патьоки, відсутність роботи в холостому режимі – все це лише зовнішні прояви дефектів. Паралельно з ними, всередині інструменту, будуть йти нехороші процеси, які точно дадуть гнітючі результати – поршневе розплавлення, заклинювання колінчастого вала,.
Причини невірної роботи
Є такі несправності бензопили, про яких володарю інструменту вкрай важливо пам'ятати в момент її детальної перевірки, адже саме вони провокують перебої в її функціонуванні. Це 4 основні:
- Засмічення каналу імпульсного. Цей канал забезпечує роботу паливного насоса, а його засмічення веде до його невірної роботі. Це не дає працювати самої пилки, вона включається і відразу ж замовкає.
- Підшипники колінчастого вала зносилися. При цьому обов'язково з'явиться биття там, де закріплений маховик, на головному валу. У цьому випадку нормально привести в порядок зазор, що є між котушкою запалювання і маховиком не вийде. Це призведе до складнощів у искрообразовании.
- Износ ЦПГ – при этом в двигателе инструмента снижается компрессия. А это, в свою очередь, мгновенно отражается на его умении нормально развивать обороты.
- Засорение фильтров агрегата - воздушного и топливного.
Выводы
Первый, даже весьма незначительные признаки не идеальной работы бензопилы – это яркий сигнал к тому, чтобы срочно начать ее полную, качественную и профессиональную диагностику. Чтобы уберечь инструмент от порчи, из-за его неверного применения и обслуживания, диагностику, а тем более ремонт, важно доверять настоящим профессионалам.
І найголовніше – у жодному разі не можна застосовувати бензопилу з дефектами, навіть незначними. Навіть найменший дефект з часом стане причиною великої проблеми!