Розтягнулася ланцюг на бензопили, що робити? Поради та рекомендації
Як вкоротити ланцюг бензопили, якщо вона розтягнулася?
Нормальний стан бензоріжучої ланцюга – важлива умова правильної роботи цього інструменту. У цьому матеріалі ми поговоримо про те, що робити, якщо подібна ланцюг раптом розтягнулася?
Чи можна відремонтувати ланцюг самостійно?
Ланцюги пильні рвуться з прикрою періодичністю, на щастя, їх виробники передбачили цей момент, і зробили можливим ремонт, навіть самостійний. Щоб склепати ланцюг підручними засобами, самому, доведеться купити запасні ланки відповідного типу і розміру, заклепки, а також особливі верстати для маніпуляцій.
Це важливо: навіть професійний ремонт - не гарантія «вічної» роботи, ланки неминуче зношуються, і ланцюг на жаль, здатна зрадницьки порватися, і цей момент не передбачиш.
Коли слід укорочувати ланцюг?
Якщо ланцюг раптом стала істотно довше, і для її натяжки вже не вистачає гвинта, настав час її зменшити. Увага, більше пари ланок відразу прибирати не можна!
Зайнятися зменшенням потрібно також, якщо довга шина замінена на меншу. У крайніх випадках допустимо брати ланки з ланцюга-донора, якщо вони підходять за параметрами (своїй товщині, формі зубів, кроку).
Про причини проблеми
Гарнітура розтягується причини наступних моментів:
· на пилку в процесі потрапляють пил і бруд, що призводить до протирання місць, в яких з'єднуються ланки;
· з-за дефектів масляного насоса виникає дефіцит масла, або воно не подається взагалі, ланцюг перегрівається і витягується;
· регулювальні гвинти на новій пилі роблять неминучим процес її розтягування;
· ланцюг змащений відверто поганий мастилом, наприклад, відпрацьованим маслом з мікро шматочками металу, які діють, як абразиви;
· з-за тривалої роботи відбувається розтягнення природним чином.
Що робити, якщо ланцюг раптом розтягнулася?
Якщо ланцюг вже розтягнута, але ланки поки в нормальному стані, її можна просто переклепать. Для початку треба визначити, скільки ланок потрібно з неї видалити. Щоб це зробити, встановіть на пилку шину, закрутіть в крайнє положення натягивающий її гвинт, і проведіть вимірювання довжини. Наступний крок – це клепка.
Інструменти для клепання
Щоб розклепати заклепки, потрібні будуть: борідок тонкий, лещата, наждак або болгарка з колом для шліфування, молоток, ковадло. Маючи цей мінімальний комплект інструментів, можна розклепати заклепки своїми силами, без над зусиль. Значно більш акуратно і дбайливо зняти заклепки допоможе спеціальний верстат - пробійник.
Детальніше про пробойнике
Пробійник є механічним верстатом, і фактично працює, як прес. Ковадло, йде з ним у комплекті, має пази, що дозволяють встановлювати гарнітуру з різним кроком. Видавлювання клепки здійснюється безпосередньо наконечниками.
Це важливо: заклепки в різних ланцюгах різняться за розміром, тому вкрай важливо, щоб пробійник був укомплектований декількома типами наконечників.
У ланцюзі расклепанной дефективний ланка просто видаляється, після цього встановлюється нове, і все заклепывается. Для цього потрібен особливий верстат, заклепочно-обкатный, електричний. Далі детальніше про нього.
Верстат заклепочно-обкатный
Такий верстат використовується для заклепки, крок якої від 1/4 до 0,404". Необхідна глибина пропилу - від 1,1 до 2 мм В комплекті з ним йдуть вставки обертові і ковадла, з маркуванням:
· "А" - це маркування вставок з кроком 3/8 і 0,404";
· "В" - маркування для 1/4 і 0,325".
Сам процес виглядає так: у вставки верстата встановлюється ланцюг з заклепками і ланкою для заміни. Валиком ланка з заклепками надійно кріпиться безпосередньо до ковадлі. Після запуску двигуна, що обертається валик фактично розплющує заклепку. При цьому оператор закручує гвинт регулювання, щоб нарощувати притиск валика.
Такий верстат – досить дороге задоволення, тому клепати ланцюга будинку ним – справа невигідно. Провести укорочення цілком реально і без нього, і тут ми докладно розповімо, як.
Як видалити ланка без особливого верстата?
Для цього є такі ефективні способи:
1. Сточити заклепки можна банальним наждаком, робити це треба обережно, щоб не пошкодити розташоване поруч, ціле ланка.
2. Провести сточування болгаркою.
3. Зрубати зубилом, затиснувши ланцюг в лещата.
Отже, головки «знешкоджені», далі треба встановити борідок (між пластин), і вдарити щосили молотком. Пластинки від удару повинні зіскочити.
Це важливо: якщо в заміні потребує зуб робочого типу, доведеться з боків від нього теж розклепуються ланки.
Як зробити заклепку?
Щоб заклепати все назад, необхідно спочатку придбати запасні ланки з урахуванням їх профілю, кроку, типу самої ланцюга. Це реально зробити в магазині, де продаються запчастини для бензопили та відповідні витратні матеріали.
На ланцюг безпосередньо ставиться ланка з заклепками, на ковадло - вгору відкритою стороною. Далі треба надягти на заклепки саму пластину. Її треба обстукати молотком, це допоможе їй дуже щільно «сісти».
Для розплющення заклепок знадобиться сам молоток, а також борідок і ковадло. На ковадло треба укласти гарнітуру, а на заклепку борідок направити. Тепер потрібно провести потужний удар молотком. Заклепка наступна заклепывается цим же способом. Потовщення, яке з'явиться, буде достатньо міцно тримати ланкову верхню платівку.
Це важливо: перед поверненням ланцюга тому на пилку треба перевірити, чи ходить ланка, затиснуте воно в процесі заклепки. Ланцюг з затиснутим ланкою ставити на пилку не можна!
Про наслідки неправильної склепки ланцюга
Неякісний ремонт може призвести до розриву пиляльного ланцюга, в процесі розпилювання, а сама ланцюг здатна травмувати оператора. Щоб цього не сталося, ланцюг після ремонту потрібно випробувати на самій легкій роботі, наприклад, на парі дощок.
Детальніше про ремонтних помилки та їх наслідки:
Часта помилка - немає збігу по кроку, з-за того, що нова ланка не було підібрано по товщині або кроці. Застосування ланцюги в такому вигляді спровокує поломку зірочки на шині, і потрібно її заміна.
Зрідка буває так, що ланка поставлено майстром в невірному, зворотному напрямку. Наслідки цієї помилки будуть такими ж, що і в першому пункті. Подовжене з'єднувальна ланка теж спровокує поломку зірочки.
Якщо ланцюг довше, ніж шини, то регулювального гвинта буде недостатньо для натягу, вона буде просто бовтатися, і знос у зірочки буде дуже швидким.
Це важливо: в інтернеті можна знайти чимало авторів, які в своїх роботах радять ремонтувати ланцюга за допомогою зварювання. Не потрібно дотримуватися таких порад, їх дають некомпетентні фахівці. Ремонтувати зварюванням можна виключно ланцюга редукторні (такі встановлені на транспортерах та механізмах с/г машин), а не пильні!
Висновок
У цьому матеріалі ми детально висвітлили всі моменти самостійного впорядкування пиляльного ланцюга, і розповіли також про те, які інструменти і специфічні верстати для цього будуть потрібні. Дорогі ремонтні верстати потрібні, тільки якщо ви користуєтеся пилкою дуже часто. Але невірно склепанная ланцюг – це не лише зіпсований інструмент, але і ризик серйозної травми для оператора пилки.
Якщо у вас є питання або зауваження по цій темі, викладіть їх в коментарях, і ми неодмінно на них відреагуємо.