Якісний ремонт бензопили: поради професіоналів
Компактні, безпечні, продуктивні, зручні бензопили міцно увійшли в наше життя. Сьогодні без участі цього інструменту неможливо виконати облаштування садової ділянки, будівництво будинку або житлової споруди, запас дров. Незалежно від частоти експлуатації побутової, напівпрофесійної або професійної моделі, обладнання може вийти з ладу в наслідок неправильного поводження з ним або поломки важливою запчастини. У статті ми розглянемо типові несправності бензопили, пов'язані з різальною частиною, причини виникнення і методи їх усунення.
Справна бензопила — запорука безпечних робіт!
Для проведення ремонту будь-якої складності Вам знадобляться:
-
ключі різної величини;
-
ключ для акуратного зняття свічок запалювання;
-
викрутки різних розмірів і форм;
-
інструкція і схема пилки.
Проблеми з мотором проявляються кількома способами, наприклад, неможливість запуску, глушіння після запуску або недовгої роботи, нестабільність функціонування, перегрів, поява великої кількості диму, втрата потужності під час робочого ходу і набору обертів. Всі інші ознаки означають несправність інших систем пилки.
Так як інформації про виявлення та усунення проблем у системах запалювання, подачі палива і повітря, виведення відпрацьованих повітряних сумішей, циліндропоршневої групи досить багато, ми хочемо більш детально зупинитися на таких поломки, які пов'язані з робочою частиною бензопили, а саме, шина і ланцюг. Знаннями про правильному ремонт мають тільки майстри ремонтних сервісів. Пропонуємо ознайомитися з докладним оглядом слабких місць пильної шини і варіантів самостійного ремонту.
Кріплення шини бензопили
Виконувати пильні роботи погано відрегульованим шиною дуже небезпечно. Тому, виявивши ознаки поломки, потрібно вимкнути двигун і перейти до усунення несправності.
Шина і кріпильні елементи є витратними деталями. Зноситися вони можуть від робочих навантажень і неправильної експлуатації. Несправності визначаються відразу і у вигляді слабкого натягу, відсутність мастила і плавного ходу ланцюга, слабких кріплень і фіксацій осі розпилу.
Заміна шини та елементів кріплення
Процес зміни кріпильних деталей, шини бензопили та ланцюгової гарнітури виконується розбиранням всього механізму. Заміна кріплень та шини бензопили на нові запчастини необхідна в таких випадках:
-
повний знос посадкового паза або елементів хвостовика;
-
пошкодження кожуха;
-
порушення болтових кріплень;
-
знос або деформація тіла шини;
-
стирання і поломка зубів зірочок;
-
поломка канавок для подачі паливної мастила;
-
знос ланцюгового натяжителя;
-
зношування посадкового паза і фіксатора шини.
Якщо Ви виявили рух шини — перевірте силу фіксуючих болтів, швидше за все вони слабо затягнуті і їх потрібно підтягнути. У побутових варіантах інструменту цей процес виконується ручним способом, у фахових — автоматичним шляхом.
Справна шина створює нормальний натяг ланцюга. Перевірити його елементарно — потрібно відпустити ланцюговий тормоз і відтягнути ланцюгову смугу по напрямку її руху. Якщо рух відсутній, то кріплення занадто затягнуто і його треба послабити. Якість ланцюга і її розтягнення також впливає на роботу бензопили і вкорочувати її потрібно тоді, коли регулювального гвинта не вистачає для правильної натяжки. Прибрати можна не більше двох робочих ланок. Також вона зменшується при зміні шини на меншу за габаритами.
Різальна гарнітура може розтягуватися з таких причин:
-
Несправний масляний насос або погано налаштований.
-
Несприятливі умови роботи — пил, бруд, земля.
-
Використовується неякісне мастило ланцюга.
-
Ланцюг нова і повністю не відрегульована.
-
Природне розтяг при тривалій роботі.
Розтягнута ланцюг легко перетворюється у справну, потрібно лише зняти зайві ланки і переклепать їх пробійником.
Рекомендації для збільшення терміну експлуатації бензопили
-
Для рівномірного зносу ланцюгової гарнітури необхідно кожні три години перевертати ланцюг на 180О або замінити ланцюг на іншу.
-
Своєчасна очистка бензоінструменту попередить засмічення паливних отворів і передчасне утруднення експлуатації.
-
Перед розбиранням та заміною якої-небудь деталі — обов'язково читайте інструкцію для правильної діагностики неполадки. Краще всього для усунення будь-якої поломки звертатися до фахівців.
Ми сподіваємося, що наші експертні поради та рекомендації по заміні шини та налагодження ланцюга своїми руками допоможуть повернути робочий стан Вашої бензопили без тимчасових і фінансових витрат. Контролюйте справність шини та ланцюга, адже це не тільки сприяє гарній і тривалої експлуатації інструменту, але і безпосередньо впливає на безпеку майстра.