Ремонт газонокосарок: основні несправності та їх усунення
Зручною технікою для дачі, саду або парку є газонокосарка. За допомогою цього агрегату можна швидко привести в порядок газон з мінімальними тимчасовими витратами. Такий садовий помічник при належному догляді буде довгий час радувати власників справною роботою. Але поломки можуть трапитися в будь-який момент і без ремонту складно обійтися. Запчастини для газонокосарок при нескладних поломки позбавлять Вас від тривалих очікувань усунення неполадок в сервісному центрі і дозволяють відремонтувати агрегат своїми руками. Потрібно тільки правильно визначити причину поломки і замінити цю деталь. З цим допоможе ця стаття.
Види несправностей
Існує величезна різноманітність моделей від популярних брендів сільськогосподарської техніки для стрижки трави, серед яких можна виділити електричні і бензинові газонокосарки. Так як основні конструктивні вузли даних видів мають схожість, то будемо розглядати загальні поломки. Основна їх відмінність — тільки відмінність встановлених двигунів і систем для функціонування. Розділити поломки можна на 2 групи:
-
механічного типу (в моделях на бензині і електриці);
-
засновані на приводної частини.
Поломки механічної частини
Незалежно від приводу, в механічну систему газонокосарки входить:
-
ніж (роторний або циліндричний тип) або волосінь;
-
передавальний механізм;
-
травоприемник, прилад викиду;
-
колеса, ручка, корпус.
Проблеми з ріжучим елементом
Про затупленні ножів свідчить нерівний зріз стебел при косінні. Найчастіше виходить з ладу безпосередньо контактує з трав'яним об'єктом деталь — ріжучі елементи. Ножі затуплюються, гнуться або ламаються, волосінь — закінчується або плутається. Ці нюанси видно при візуальному огляді.
Якщо Ви помітили, що з'явилася вібрація, машина вібрує, це означає, що ослаб кріплення ножів. Також при їх пошкодженні механізм здійснює різкі неконтрольовані рухи. Щоб усунути цю несправність, потрібно виставити ріжучий елемент у потрібне положення, при необхідності — замінити або відремонтувати. Леза — заточити.
Звуки і вібрація: виявлення причини і її усунення
Неконтрольована вібрація, деренчання, незрозумілі звуки з'являються не тільки при балансуванні ріжучого механізму, але і при послабленні кріплення конструктивних складових, а саме: корпусу і двигуна. Це трапляється найчастіше у моделях з бензиновим мотором, адже електродвигуни менше коливаються під час роботи. Для усунення цього явища потрібно підтягнути болти й перевірити з'єднання. Свист може з'явитися, як реакція на сторонній предмет всередині агрегату, який виступає блоком ролика в аераторі. Щоб звук припинився — просто дістаньте цей предмет.
Ріжуча головка не обертається
При скошуванні ділянки з високою травою або травостою з жорсткими стеблами ріжучий блок не обертається, його блокує забита в нього трава. Досить очистити палицею трав'яну суміш, щоб повернути обороти механізму в робоче русло.
Обрив ременя
Дана поломка трапляється при експлуатації газонокосарки тривалий час: ремінь спершу розтягується, після — рветься. Запчастину легко змінюється і регулюється своїми руками. У досвідченого власника такої техніки завжди є в запасі пара ременів.
Поломки приводної системи
Як було сказано вище, приводна частина электромоделей відрізняється від бензинових. Так як двигун — головний елемент, то поломки наступні:
-
агрегат не заводиться;
-
моментально глухне після запуску;
-
не розвивається потужність;
-
нехарактерна вібрація.
При зіткненні з перешкодою, наприклад: з каменем або пнем, пошкоджується вал з різальним елементом і робочі вузли. Знадобиться капітальний ремонт.
Бензинові газонокосарки бувають двох - і чотиритактним двигуном внутрішнього згоряння, що відрізняються по конструкції. В результаті неполадки з двигуном можуть бути як наслідок виходу з ладу однакових елементів, так і різних. Ремонт бензокосилок будь-якого бренду, які мають однаковий тип приводу, виконується аналогічним чином.
Діагностика електродвигуна
Щоб виявити проблему і вирішити її, Вам знадобляться:
-
індикаторна викрутка;
-
ріжкові або 6-гранні ключі;
-
плоскогубці і кусачки;
-
ніж, молоток, ізоляційна стрічка;
-
змінні запчастини.
Фактори, що впливають на поломки двигуна
-
Перегрів і перевантаження двигуна.
-
Погані контакти і розриви в електросистемі (в електромоделях).
-
Порушення подачі палива або масла (в бензинових моделях).
Орієнтуючись на всі вищевикладені поради, зупиняйте періодично роботу газонокосарки для очищення обладнання від рослинних залишків!
Рішення проблемної роботи електродвигунів
Для того щоб дізнатися, чому не заводиться електричний мотор, постійно зупиняється і погано працює, потрібно виконати наступні рекомендації:
-
Перевірити напругу живлячої мережі.
-
Оглянути шнур. При дефектах і пошкодженнях — заново ізолювати або замінити.
-
Огляд і перевірка спеціальними інструментами кнопки включення.
-
Огляд конденсатора на наявність здуття і окислення.
-
Перевірка згорілих ділянок обмотки електродвигуна і перевірка на цілісність.
Після проведення рекомендацій та усунення поломок — перевірити на працездатність обладнання.
Налагодження бензинового двигуна
Використовувати газонокосарку з бензиновим мотором потрібно на ділянках з максимальним ухилом 15 градусів. При збільшенні перекосу двигун може захлинутися.
При запуску і швидкому відключення — перевірте свічку запалювання, яка повинна видавати видиму іскру. За її зовнішнім виглядом визначають характер несправності:
-
Повністю суха — не подається паливо.
-
Мокра — проблема з роботою карбюратора.
-
Чорний нагар — очищення або заміна запчастини.
Ремонт двигуна газонокосарки бензинового типу більш важкий, тому рекомендуємо при визначенні складної поломки звертатися в сервісний центр.
Своєчасне виявлення причини поломки і усунення її дозволить Вам як можна довше використовувати надійного садового помічника на своїй ділянці. Ми сподіваємося, що наші рекомендації і запчастини для газонокосарок від компанії «Садсервис» допоможуть у вирішенні неполадок!