Снігоприбиральна техніка: проста прибирання снігу з надійним агрегатом
Сильні снігопади — часте погодне явище для України. Сніг заважає пересуватися по присадибній ділянці, в період танення замети загрожують затопленням погребів і підтоплення фундаменту. Можна по-старому прибрати сніг лопатою, але краще довірити цю роботу снігоприбиральної машини. Сучасний інструмент легко впорається з прибиранням близько заміського будинку, розчистить доріжки та майданчики як на плитці, так і на газоні без пошкодження поверхні. Як правильно вибрати корисну в господарстві спецтехніку ви дізнаєтеся, ознайомившись із цією статтею.
Вибір снігоприбирача
Снігоприбиральна техніка стала незамінним помічником у господарстві. Перш ніж зробити покупку, потрібно врахувати кілька факторів, від яких в першу чергу потрібно відштовхуватися: характеристика ділянки (площа, рельєф), використання для приватних потреб або в комунальному господарстві і т. д.
Снігоприбирачі діляться на 2 види:
-
самохідні;
-
несамохідні.
Перші мають привід на гусеницях або колесах, тому їх не треба штовхати. Техніка маневренна навіть при глибоких заметах, викид снігу — до 18 м. До переваг можна віднести:
-
Додаткові передачі, якими можна регулювати темп роботи.
-
Можливість роботи навіть з злежаним і мокрим снігом.
-
Машини підходять для людей, яким важка фізична праця протипоказаний.
-
Висока продуктивність на територіях з великою площею.
Несамохідні моделі — ідеальний варіант для невеликих майданчиків і чищення прибудинкових доріжок. Машина легка по вазі і не провалюється в кучугури. Краще всього використовувати пристрій тільки при свіжому снігу. Відмітними характеристиками можна назвати:
-
Викид снігу — 3-5 м.
-
Просте управління.
-
Робота зі снігом до 30 див.
-
Захоплення площі снігу — 5 - див.
-
Доступна ціна.
Критерії вибору з джерела живлення
Снігомети бувають: бензиновими і електричними. У кожного виду є свої переважні і негативні сторони.
Плюси електричної снігоприбиральної техніки
-
Легкість і компактність. У таких электролопатах відсутня паливний бак, що сприяє спрощенню використання при невеликій вазі. Зберігати обладнання можна в коморі.
-
Тривала експлуатація. Снігоприбирачі відомих брендів мають вбудовану систему від перегріву, яка не тільки забезпечує надійну роботу двигуна, але і покращує якість функціонування при тривалої експлуатації у вологому середовищі.
-
Відсутність гучних шумів. Безшумні електродвигуни сприяють комфортній роботі. Також рівень хорошого враження від прибирання снігу підвищує простий запуск навіть при дуже низьких температурах.
-
Турбота про довкілля. Відсутність бензину, масел, продуктів горіння і чадного газу не тільки полегшують процес роботи, але і сприяють екологічній чистоті природи.
Є кілька недоліків електричних снегометов, які необхідно знати:
-
Низька потужність — в комплектації машин встановлені двигуни потужністю трохи більше 1 кВт. Але такого варіанту цілком достатньо для невеликих дачних ділянок.
-
Залежність від електрики — мережевий шнур територіально обмежує радіус роботи.
-
Прибирання відразу після снігопаду — машина справляється тільки з свежевыпавшим снігом. Замерзлі замети техніка забрати не зможе.
Плюси бензинових снігоприбирачів
-
Автономність. Великий бензобак дозволяє працювати на великих територіях до 4 годин. Такі машини універсальні як для котеджів, приватних будинків і дач, так і для комунальників.
-
Продуктивність. Бензинові моделі відрізняються потужністю — 5-15 л. с. і більше. Це є істотним плюсом, тому що машина з легкістю очистити територію з щільним двотижневим снігом.
-
Надійність. Спеціальна прибиральна техніка стійка до морозів, може відмінно функціонувати навіть при -20°С.
Мінуси бензинової збиральної техніки
-
Важкі машини — великі габарити при великих розмірах і вазі ускладнюють експлуатацію і незручні при зберіганні.
-
Висока ціна — всі моделі популярних ТМ коштують дорожче, ніж електричні. Обслуговування також вимагатиме чималих коштів.
Якісні запчастини — запорука довговічної роботи!
Из-за частой эксплуатации механизма, будь то бензиновый или электрический вариант исполнения, детали подвергаются коррозии и изнашиванию. Ремонт снегоуборочных машин может быть более дорогостоящим, если вовремя не обратить внимание на поломку. Замечаются такие неисправности, как: снижение мощности, отсутствие тяги, плохой запуск, неполадки в ходовой части. Но чаще всего распространена такая поломка, которая связана со шпонками, а именно, с выходом их из строя. При наезде снегоуборщика на преграду (бордюр или камень) — шпонки срезаются и рабочие винты останавливаются. Шпонки, або зрізні болти, повинні бути у кожного власника снегомета про запас для своєчасного ремонту. Запчастини для снігоприбирача зможуть вирішити питання інших поломок швидко і без зайвих витрат.
Ми розповіли Вам про основні характеристики електричних і бензинових снегоуборщиках. Головною перевагою яких є спрощення збиральних робіт. Дбайливо ставитеся до техніки, вчасно міняйте змінні деталі — і снігометів прослужить довгі роки!